Ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 20.05.2018

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – początek publicznej działalności Po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia
Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w piątek w trakcie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. .
Rodzina Różańcowa zaprasza w tym tygodniu na majówkę przy krzyżu na ul. 6 Sierpnia w sobotę na godz. 20.00.

3. W piątek wypada 25 dzień miesiąca. Tego dnia w sposób szczególny zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00 wszystkich, którzy podjęli Duchową Adopcję Poczętego Dziecka, którzy modlą się o potomstwa, za tych którzy utracili dziecko na skutek poronienia i wszystkich czujących potrzebę wynagrodzenia za grzechy aborcji.

4. W sobotę wszystkie dzieci I Komunijne oraz przeżywające rocznicę I Komunii Św. zapraszamy wraz z całymi rodzinami na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. O godz. 10.00 Msza Św. w Bazylice, a następnie procesyjne przejście do Kębła na miejsce objawienia.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. dzieci i młodzież wraz z rodzicami prowadzić będą przed Kościołem kiermasz ciast z którego dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd rekolekcyjno -wypoczynkowy organizowany w lipcu z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie tego dzieła, prosimy również rodziców dzieci wyjeżdzających, jak również grupy Parafialne o pomoc w upieczeniu ciast.
W wakacyjnym wyjeździe weźmie udział ok. 100 osób dzieci i młodzieży, w tym 12 – osobowa grupa młodzieży z rodzin o trudnej sytuacji materialnej z Mościsk na Ukrainie, którym chcemy ufundować wyjazd. Byli byśmy bardzo wdzięczni, gdyby znalazły się osoby, które zechciały by zasponsorować wyjazd jednej osoby z Ukrainy w wakacyjnym wypoczynku. Koszt uczestnictwa wynosi 700 zł.

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku prosimy by ołtarze przygotowali mieszkańcy następujących bloków: I – Karpińskiegi 1A i 1B , II- Wróblewskiego 10, 10A i 10B, III- Polna 7, IV- Leśna 25 . Prosimy o wybranie w blokach osób odpowiedzialnych i zgłoszenie się w najbliższy czwartek o godz.16.00 do kancelarii celem omówienia szczegółów.

7. Po Mszy Św. zapraszamy do Przystani Miłosierdzia, gdzie możemy nabyć wiele pamiątek religijnych i ciekawych pozycji książkowych.

8. Dzisiejszej niedzieli wolontariusz Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti prowadzi zbiórkę sprawnych i zepsutych telefonów komórkowych z przeznaczeniem na cele misyjne.

9. Dziękujemy za porządki w kościele mieszkańcom ul. Wróblewskiego 12 i 12A oraz rodzicom dzieci komunijnych ze szkoły nr. 10 i rodzicom dzieci kl. IV
W tym tygodniu do troski o naszą świątynie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Wróblewskiego 14 i 16A we wtorek na godz. 15.30, a w sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Wróblewskiego 16B i 16C