Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu – 17.12.2017 r.

1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je
O. Maciej Sokołowski ze zgromadzenia Ojców Kapucynów, pracujący obecnie w Efezie w Turcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.
Program rekolekcji jest dostępny na stronie internetowej oraz na tablicach ogłoszeń. Jest również wyłożony na oddzielnych kartkach na stolikach przy wyjściu z kościoła.
We wtorek o godz. 10.00 Msza Św. dla osób starszych i chorych. Osoby, które z racji stanu zdrowia nie będą mogły uczestniczyć w tej Mszy Św. prosimy o zgłaszanie w zakrystii i kancelarii. Kapłani odwiedza tych chorych z posługą w najbliższy czwartek i piątek od godz. 9.00. Czwartek tylko mieszkańcy ul. Kołłątaja, Piaskowej i 06 Sierpnia. W piątek mieszkańcy pozostałych ulic parafii. Nie zgłaszamy chorych , których odwiedzamy w I piątki.

2. W czasie rekolekcji kierując się wyobraźnią miłosierdzia możemy wesprzeć rodziny potrzebujące pomocy w naszej parafii przez złożenie produktów żywnościowych i ofiar . Możemy to uczynić w punkcie Caritas od poniedziałku do środy od 7.00 do 11.30 oraz od 15.30 do 19.30. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

3. Dziękujemy Parafianom, którzy w tym tygodniu pospieszyli z pomocą roznoszenia opłatków. Prosimy o zgłaszanie się po odbiór opłatków z tych bloków, do których jeszcze nie zostały one dostarczone.

4. W najbliższą IV niedzielę adwentu przypada wigilia Bożego Narodzenia.
Z racji wigilii Msze Św. w niedzielę będą tylko do południa, to jest o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
W Wigilię Bożego Narodzenia tradycyjnie podczas Mszy św. o godz. 7.00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych z naszej Parafii w ostatnim roku.

5. We czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na konferencję dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci. Prosimy o przyniesienie ze sobą dokumentów niezbędnych do spisania aktów chrztu.

6. Dziękujemy za porządki w kościele mieszkańcom z ul. Polnej 17.
W tym tygodniu prosimy o troskę o naszą świątynię mieszkańców bloku przy ul. Polnej 19 w piątek na godz. 15.30. Prosimy również o pomoc w porządkach przedświątecznych w kościele wszystkich chętnych po zakończeniu rekolekcji w środę po Mszy Św. o godz. 18.00.

7. Dzisiejszej niedzieli o godzinie 15:00 na Placu Chopina odbędzie się tradycyjnie Miejska Wigilia. Wydarzenie jest okazją do spotkania się mieszkańców miasta, władz samorządowych, radnych Rady Miasta Puławy, duchownych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. W imieniu Władz Miasta Puławy serdecznie zapraszamy.

8. Dzisiejszej niedzieli kwestę przed kościołem prowadzi puławskie hospicjum. Za złożony datek wolontariusze będą rozdawać sianko na stół wigilijny. Będzie można również nabyć kalendarze i słodycze hospicyjne.